Bouwien Bonkes

Bouwien Bonkes – maker en docent beeldende vakken

Ik geef les in beeldende vakken aan het Hondsrug College in Emmen en ben daarnaast de afgelopen jaren steeds meer mijn eigen beeldtaal gaan ontwikkelen. Zo is er een parade ontstaan: een stoet van wezens, ergens tussen herkenbaar en vervreemdend in.

In mijn werk speel ik met symboliek, zoals je ook met taal kunt spelen. Wat roept een beeld op? En waarom? Mijn beelden zijn niet bedoeld als antwoorden, eerder als vragen.

Soms rauw, soms kwetsbaar – vaak een beetje ongemakkelijk. Precies daar begint voor mij de zeggingskracht.

De parade bestaat uit figuren van bijenwas en gemengde technieken – mensachtigen, dieren, kraaien en andere wezens die zich niet meteen laten plaatsen. Alles staat met elkaar in verbinding. Niet letterlijk misschien, maar wel in sfeer, in toon, in onderstroom.

Bijenwas is een materiaal dat zich makkelijk vormt, maar ook snel beschadigt. De huid ervan is zacht, doorschijnend soms – bijna als die van onszelf. Het materiaal draagt iets lichamelijks in zich, iets levends, alsof het werk ademt of kwetsuren onthult.

Ik werk vanuit een bron die zelden stilvalt. Ideeën dringen zich op, groeien uit tot vormen, haken aan elkaar. Wat je hier ziet, is het resultaat van die stroom.

Welkom bij mijn parade.

https://www.instagram.com/bouwienbonkesbouwsels/

 

Delen

Disciplines

Delen

Archief

Opkomende activiteiten

Blijf op de hoogte

Ontvang maandelijkse updates