Header afbeelding Carmen Schilstra
Carmen Schilstra

Carmen Schilstra

Kunst discipline: Schilderijen-Tekeningen

Locatie: Doopsgezinde Kerk - Nes

Website: Website kunstenaar

Carmen Schilstra  (Almelo 1956) schildert omdat er meer is tussen hemel en aarde. Associaties en gedachtesprongen bepalen grotendeels haar koers. Een van de terugkerende thema’s in haar veelgelaagde doeken en panelen is het graalmotief: zoektochten en pogingen om “naar de bron” te gaan. Haar beeldtaal heeft vaak een naïef karakter omdat ze – al schilderend - probeert het pad terug te vinden naar de onschuld van de jeugd.

Kleur is de meest in het oog springende kwaliteit in haar werk. In de rijke wereld tussen primair en pastel vindt ze telkens weer nieuwe schakeringen en combinaties, gevoed door herinneringen en snapshots uit het dagelijks leven – een oud karretje, een verweerde vensterbank, een afgebladderde  muur.

Carmen werkt meestal met acrylverf  op paneel of doek. Er wordt geschuurd en gekrast, geknipt en geplakt met oude kranten en allerlei andere soorten papier, getekend met acryl-inkt en pen. Ze werkt laag over laag, zodat er een historie aan werelden ontstaat. De combinatie onderwerp / kleurgebruik / techniek levert een persoonlijk en subtiel oeuvre op dat nadrukkelijk hedendaags is, maar ook historie en tijdloosheid suggereert.

Carmen heeft een atelier in het hart va de stad Groningen. Hoog, op de vierde verdieping van een pand aan het einde van de Vismarkt, kan ze de Martinitoren zien. In haar atelier geeft ze diverse schilderworkshops. Ook geeft ze jaarlijks een schilderweekend op Ameland samen met schilder Bea van Twillert, van galerie Bo Lumen in Ballum.